Kezdőlap / Szakemberek / Vinczler Tímea
Szabóné Vinczler Tímea
„…Jót s jól! Ebben áll a nagy titok!” Kazinczy örökbecsű szavai végig kísérik pályafutásomat, s ebben a két rövid mondatban benne is van mindaz, amit igyekszem a gyerekekkel való együttműködésem során megvalósítani…”
Bemutatkozás és szakmai önéletrajz
Szabóné Vinczler Tímea vagyok, első diplomámat gyógypedagógiai tanárként szereztem, mivel a segíteni akarás és a gyermekszeretet gyerekkorom óta része az életemnek. Dolgoztam a Vakok Iskolájában, majd több iskolában, gyógypedagógiai osztályban, s most már másfél évtizede Pedagógiai Szakszolgálatban. Ez utóbbiban a szűrővizsgálatok mellett szakértői tevékenységet, diagnosztizálást is végeztem, valamint fejlesztő terápiát és az ezzel járó szülői konzultációt tartottam az iskolakezdés előtt álló korosztálynak, illetve szüleiknek, ezen kívül gyakorlatvezetőként rendszeresen vállaltam gyógypedagógus hallgatók gyakorlatvezetését.
Szakmai megújulásom érdekében szereztem meg Pécsett a bölcsész diplomámat, majd a KGRE-en a mentálhigiénés segítő szakember végzettséget, amihez 150 órás önismereti tanfolyamot is végeztem, művészetterápiás eszközökkel. A Corvinus Egyetemen szakvizsgáztam közoktatásvezetői szakon. Az egyetemek mellett számos tanfolyamon is igyekeztem új szakmai ismeretekhez jutni, mint a Dyscalculine képzés, elmélyültem a digitális kompetencia világában, vagy az együttműködő kommunikációt szolgáló „Párbeszéd szívtől szívig” tanfolyamon.
Szakmai önéletrajz
1997 – Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskola, oligofrénpedagógia-tiflopedagógia szakos gyógypedagógiai tanár
2007 – Pécsi Tudományegyetem BTK, romológia szakos bölcsész
2011 – Károli Gáspár Református Egyetem, mentálhigiénés segítő szakember
2013 – Budapesti Corvinus Egyetem, közoktatásvezető pedagógus szakvizsga
2022 – Dyscalculine: a diszkalkulia korszerű terápiája
2024 – KMT

Szabóné Vinczler Tímea
Szakvizsgázott gyógypedagógus, romológia szakos bölcsész, mentálhigiénés segítő szakember, KMT terapeuta
Timi foglalkozásai
Diagnosztikai vizsgálatok
Tanulási nehézség (BTMN) vagy tanulási zavar (SNI) gyanúja esetén
Kognitív fejlesztés
Tanulási nehézség esetén
Tanulási nehézség (BTMN) célzott terápiája
Nehezen megy az írás, olvasás, számolás
Diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia
számolási, olvasási és írászavarral küzd a gyermek
Iskola-előkészítő
Szeptemberben iskolát kezdő gyermekek iskolára hangolása